- Strona główna
- Strony
- Diagnostyka FASD i co dalej?
Wydarzenie

Opis szkolenia:
Szkolenie jest dedykowane do nauczycieli, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, PCPR, kuratorów, osób wspierających rodziny i samych rodzin zastępczych, adopcyjnych i biologicznych.
Cel:
Zdobycie wiedzy na temat prawidłowej diagnozy dziecka z podejrzeniem FAS/FASD, a także poznanie jak prawidłowo rozumieć diagnozę i jak stosować się do jej zaleceń. Omawianie sprawdzonych rozwiązań wdrożenia w życie przedmiotowej diagnozy FASD.
Program szkolenia:
- Kiedy zgłosić się lub kierować na diagnozę FASD/FAS?
- Jak powinna przebiegać diagnoza FASD/FAS?
- Jakich można użyć narzędzi diagnostycznych?
- Jak powinien wyglądać końcowy dokument diagnostyczny?
- Jak rozumieć poszczególne punkty diagnozy?
- Analiza i wdrażanie w życie zaleceń diagnostycznych.
- Analiza przypadków.
Prowadzący:

Janusz Morawiec
Fundator i zarazem Prezes Fascynującego Świata Dziecka. Adoptowany, jak to sam nazywa, „przez wspaniałych i jedynych rodziców, którym wszystko zawdzięcza”. Prywatnie kochający mąż i adopcyjny tata dwójki chłopców chorych na FAS. Miłośnik szybkiej jazdy samochodem i człowiek „wywrotowiec” twierdzący, że wystarczy tylko chcieć. Spełnia wszystkie swoje marzenia, jest jak czas – nigdy się nie zatrzymuje. Człowiek empatyczny i z wielkim sercem, twierdzący, że otaczający nas świat jest piękny, tylko trzeba odpowiednio z niego korzystać. Każdą trudność odbiera jako kolejną próbę, która może tylko wzmocnić i potwierdzić nasze człowieczeństwo.
Prezes Fundacji Fascynujący Świat Dziecka, właściciel firmy POLSPRZĘT, którą sam budował od podstaw, nie mając na to żadnych środków finansowych. Janusz Morawiec to przyjaciel Domów Dziecka (otrzymał nagrodę Przyjaciel Dzieci 2019), praktyk w pracy z dziećmi chorymi na FAS posiadający wiedzę i doświadczenie, znawca przepisów i praw przysługujących dzieciom chorym na FAS oraz z innymi zaburzeniami. Uczestnik specjalistycznego szkolenia i obserwator diagnoz prowadzanych przez dr Susan J. (Astley) Hemingway, Profesor Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle (USA). Członek interdyscyplinarnego zespołu diagnostycznego FASD. Ukończył wiele kursów, szkoleń i warsztatów na temat traumy, zaburzeń zachowania, przywiązania i chorób psychicznych u dzieci i młodzieży.
Nasza misja: Nieść pomoc chorym na FAS poprzez trafną diagnozę
i skuteczną terapię. Ponieważ każde dziecko powinno mieć
szansę na godne życie.

Wspierają nas


















